Як отримати вільний від цвілі кукурудзяний силос?

Стійкий кукурудзяний силос з високим вмістом енергії становить кормову базу багатьох підприємств.

Хоча на багато факторів, такі як, наприклад, мінлива погода, неможливо вплинути, але навіть у несприятливих умовах можна забезпечити корм за допомогою придатних до місцевих умов сортів, ретельного обліку складу і сумлінного силосування. Можна знизити нагрівання силосної кукурудзи, дотримуючись ці вказівки.

Т.к. вимоги та умови кожного підприємства різні, нижче названі пункти можуть бути лише рекомендаціями. Спеціальну консультацію Ви можете отримати у наших спеціалістів.

 Вибір правильних сортів кукурудзи

кукурудзяний_силос1

Точно так само, як і у випадку з травою, важливий вибір відповідних до місцевих умов сортів кукурудзяного силосу. Від силосної кукурудзи очікують високий урожай, високий вміст крохмалю і хорошу перевариваемость як кукурудзяного крохмалю, так і рослинних залишків.

Залежно від грунтових і кліматичних умов рекомендують різні сорти. Регіональні рекомендації по вирощуванню розробляються Сільськогосподарської палатою, яка проводить регулярні досліди і відкриває фермерам доступ до результатів.

 Час збирання врожаю

Качани кукурудзи є важливими постачальниками енергії. Наслідками занадто ранній або пізній жнив є різний вихід крохмалю, крім того змінюється перевариваемость. Оптимальний вміст сухої речовини у всьому рослині становить 28 – 35%. Концентрація енергії повинна бути певно вище 6 МДж енергії лактації / кг сухої маси. Стиглість традиційних сортів силосної кукурудзи досягається тоді, коли консистенція зерен від м’якої до твердої.

При перевірці «нігтем великого пальця» ще можна натиснути на основу зерна, взятого з середини початка.Щоб продовжити період збирання, культивовані сорти “Stay-Green”. У той час, як при традиційних сортах зерна і інше рослина дозрівають одночасно, після дозрівання зерен сортів Stay-Green залишилася частина рослини залишається зеленим ще відносно довго і процес асиміляції триває. В цілому, ці сорти рекомендують прибирати тоді, коли накопичення поживних речовин завершилося. Цей процес розпізнається по чорній точці на підставі зерна.

 Висота зрізу силосної кукурудзи

У випадку з силосної кукурудзою в багатьох місцях все ще віддають перевагу низьким висоту зрізу укосу. Хоча обсяг ввезеної маси збільшується, вміст енергії на кількісну одиницю зменшується. У стеблах майже не міститися поживні речовини, але цієї кількості достатньо для розвитку грибів, дріжджів, а також грязі. Якщо ж ще стоїть суха погода, то створюються найкращі умови для подальшого процесу вторинного бродіння в силосі. З цих причин краще скошувати на висоту більше ніж 20 см. Хоча при цьому скорочується маса врожаю, але якість силосу підвищується. .

Також беруть до уваги, що при висоті зрізу на 10 см вище концентрація енергії становить 0,1 МДж енергії лактації / кг сухої маси, що відбивається в поліпшенні молочної та м’ясної продуктивності

Професіонали практикують високий зріз – прямо під качаном. Рекомендована висота зрізу залежно від сорту 30 – 50 см.

 Правильне регулювання силосозбиральні комбайни

кукурудзяний_силос2

Довжина подрібнення силосної кукурудзи повинна бути 4 – 8 мм. Результат роботи повинен піддаватися регулярному контролю, ріжучий ніж необхідно регулярно підточувати. При занадто довгому подрібненні матеріалу виникає небезпека, що при трамбування воно буде пружинити і при сухих умовах збирання силос не стає щільним. Умови для пізнішого процесу вторинного бродіння, таким чином, виключно сприятливі. Чим суші кукурудза, тим коротше має бути подрібнення.

Крекер повинен надійно захоплювати зерна і розкривати їх, щоб вміст стало доступним для бродіння. Навпаки, занадто коротка довжина подрібнення і не включений або погано налаштований крекер викликають погане перетравлення силосу на підставі короткої тривалості перебування корму в рубці.

 Форма силосної споруди

Силос повинен бути закладений так, щоб у зимові місяці була гарантована подача 1,5 м на тиждень (для літніх місяців потрібні подачі до 3 м на тиждень). Тому в сумнівних випадках силос краще спорудити більш довгим, ніж широким. Або завантажувати два силосу.

Площа перерізу силосу повинна лежати проти напрямку вітру. Таким чином, зменшиться надування плівки вітром, через що в силос може потрапити занадто багато повітря, що сприяє переброджування.

 Завантаження силосу / Ущільнення

Щоб молочнокисле бродіння почалося як можна швидше, силос необхідно по можливості стрімко наповнити. Важливо рівномірно заповнити силос і добре ущільнити силосується масу, щоб видавити атмосферний кисень з силосу. Чи не силосоуборочний комбайн, а трамбують трактор повинен задавати швидкість заповнення силосу. Якщо трактор-трамбувальник відносно легкий, він повинен бути оснащений вузькими шинами і їздити повільно, щоб підвищити тиск на одиницю площі і збільшити тривалість тиску.

Подвійні шини не варто використовувати, тому хоча вони і зменшують небезпеку перекидання, при цьому одночасно зменшується величина тиску. У будь-якому випадку розмір трактора-трамбувальника повинен відповідати ланцюга силосування, щоб гарантувати безперервну і безперешкодну роботу і уникнути дефіциту. Також мало рекомендується силосування протягом декількох днів, як і дуже довга пауза під час заповнення силосу.

Під час подрібнення використовуйте наші силосовані інокулянти згідно рекомендаціям. Дозуюча техніка повинна перевірятися перед використанням на правильність регулювань, щоб уникнути неправильної дозування.

 Накриття силосу

Після трамбування силос повинен бути відразу ж герметично закритий. Для цього силос покривається підходящої плівкою, яка навантажується по всій площі, наприклад, шинами, мішками з піском чи грунтом. Необхідно запобігати пошкодження плівки, щоб зменшити приплив повітря. При виборі плівки для силосування необхідно звернути увагу на її ультрафіолетову стабільність. У силосних траншеях кромочная плівка повинна натягатися між стіною силосу і силосом. Додаткове використання тонкої, натягнутою знизу плівки виправдовує себе і має стати стандартом. Плівка необхідна, щоб відокремити опади з силосу. Сітчастої плівкою в якості покриття для захисту її від пошкоджень, наприклад, дрібними тваринами закінчують покриття силосу.

У випадку з кукурудзою після закриття силосу необхідно почекати як мінімум один місяць, а краще два. Протягом цього часу триватиме фаза основного бродіння. Якщо використовується таке силосу засіб як КОФАС ДУО, період очікування становить 6 тижнів, поки бактерії не утворюють необхідне для стабілізації силосної маси кількість оцтової кислоти. Оскільки корм може знадобитися раніше, закладають другий силос, поменше.

Необхідно запобігти відкриття силосу, коли в ньому ще протікає процес бродіння.

Якщо силос відкривається після відповідної фази бродіння, то хороший силос володіє достатньою стабільністю, щоб згадане нагрівання не виникало протягом декількох теплих літніх днів. У швидко збродженого силосу, в яку не додавали ніякого засобу або внесли тільки простий біологічно активний препарат для силосування, може виникнути нестача стабілізуючою оцтової кислоти. Хоча цей силос добре зброджений, але потрапляння повітря викликає його швидке нагрівання.

Повітря потрапляє в силос у вигляді залишилися в силосному спорудженні повітряних прошарків, небезпечні дріжджі розмножуються. Вони витрачають молочну кислоту, значення рН підвищується, і суперечки цвілевих грибів проростають. Починається процес псування. Якщо ще при цьому виникають низька тяга і стійка висока температура, уникнути великих втрат неможливо.

Наслідки – утворення відходів та незадовільна якість корму. Такі партії силосу – небезпечні компоненти для отримання кормів повно змішаного раціону, тому що вони відразу ж контамініруют решту кормової суміші дріжджами.

Рекомендується виявляти особливу обережність при теплій і стійко сухій погоду. Відмерла маса листя – ідеальне живильне середовище для багатьох грибів, які потрапляють в силос разом з листям. Рослинна маса таких складів коротко подрібнюється, добре трамбується. Кожна помилка, допущена при силосуванні, має пізніше серйозні наслідки.

Нагрілася (стала теплою) площа перерізу силосу часто обприскують пропіонової кислотою за допомогою, наприклад, ранцевого обприскувача в якості засобу першої допомоги. Цей спосіб вже наводив до багатьох нещасних випадків і перш приносив мало результатів. Даним методом запобігають проростанню спор грибів лише в тих місцях, куди потрапила пропіонова кислота. Глибина проникнення кислоти становить максимум 1 -3 см, що створює лише косметичний ефект. При необхідності варто використовувати, принаймні, менш агресивні засоби, ніж чисті кислоти. Для цього рекомендують застосовувати KOFA® BP.