Як заготовити високоенергетичний трав’яний сінаж?
Основна умова для отримання вдалого сінажу – дбайлива робота. Використання тільки лише силосу коштів не може виправити недоліки, такі як недостатня трамбування.
Хочу наголосити на важливих пунктах, які впливають на успіх силосування і заслуговують особливої уваги. Т.к. відповідні виробничі вимоги і умови різні, нижче описані пункти можуть розглядатися тільки як рекомендації.
Кормові угіддя повинні регулярно контролюватися, а також кількісно і якісно оцінюватися. Необхідно визначати склад трав, злаків, бобових і їх провідні рослини. Якщо частка злакових трав становить близько 50 – 66%, то говорять про збалансованому складі. Як правило, на пасовищах перебувають близько 20 – 30 різних сортів рослин.

grass
Представляє інтерес частка врожайності кожного виду. Високоцінні сорти з високою кормовою цінністю, як плевел багаторічний, повинні складати високу частку у врожайності кормових угідь, малоцінні – відповідно малу. У міру практики фермер може сам проводити таку оцінку.
У більшості випадків контроль складу проводитися для першого порослі, бо навесні добре помітні характеристики рослин і помітні зміни минулих років.
Пошкодження лугової дернини через сухість, з’їдання тваринами рослинного покриву або вимерзання повинні серйозно сприйматися в першу чергу, тому що це може швидко змінити структуру складу. Так прогалини у складі швидко заселяються малоцінними рослинами, наприклад, жовтцем, які володіють високою життєздатністю.
Послідовний догляд зберігає продуктивність кормових угідь. Буксирування лугів навесні для вирівнювання кротячих нір, вальцевание вимерзлі дернини та ін потрібні для підтримки стабільного стану. Місцевість, багату грунтовими водами, висушують якнайшвидше функціональними дренажними каналами. Добриво грунту проводять відповідно потреби.
Якщо склад кормових угідь пошкоджений, сильно засмічений або неправильно складений, необхідно задуматися про додаткове посіві або навіть про новий.
Часто цілеспрямований додатковий посів може виправити рослинний склад. Тому сіють навесні на початку вегетації у вже наявну лугову дернину спеціальними дисковими рядовими сівалками. При інтенсивному методі господарювання може стати необхідний регулярний додатковий посів у 1 чи 2 роки, щоб стабілізувати збалансований склад.
При «зіпсованому» складі з малоцінними видами і можливо навіть домішкою отруйних рослин проводять новий посів. Так представляється можливість цілеспрямовано підігнати рослинний склад до місцевих умов. Сільськогосподарська Палата та приватні підприємства проводять регулярні досліди і складають поєднання кормових угідь, які складаються з перевірених і рекомендованих видів і сортів трав.

Оптимальний термін укосу
Для високого вмісту енергії в сенаже укіс виконують в оптимальний час. Воно досягається тоді, коли формування складу трав знаходиться в стадії ковзання колоса. Вміст сирої клітковини 220 – 250 г / кг сухої маси небезпечно для корму з високим вмістом цукру і енергії. Також, хоча пізній укіс обіцяє вищу врожайність, більш високий вміст енергії досягається своєчасним прибиранням корму.
Косовиця / Трава
Траву скошують не надто низько (> 7-8 см). Тільки так можна запобігти внесення стебел, бруду і відмерлих рослинних залишків, які не тільки не володіють живильною цінністю, а й контамінірованія шкідниками бродіння. Крім того, «поголена» лугова дернина повільно регенерує; молода поросль відповідно запізнюється. Занадто глибокий укіс сприяє внесенню клостридій, які утворюють небажану масляну кислоту. Ще більш небезпечні збудники ботулізму, які так само можуть потрапити в силос.
Особливу увагу потрібно при сильній шорсткості місцевості, коли косарка потрапляє лезами в грунт і піднімає землю і змертвілі залишки рослин.

Привялення
Для трави ступінь провяливания 30 – 40% оптимальна. Коли тривала витримка на полі веде до розкладання поживних речовин і втрат від обвялення, трава повинна силосувати якомога швидше. Також не раціонально надмірне провяліваніе. Якщо трава надто суха, виникає загроза переброджування. Т.к. дріжджі руйнують утворену в силосі молочну кислоту, рівень рН зростає, згодом спори грибів проростають; силос пліснявіє. Особлива обережність потрібно в теплу і вітряну погоду.

Довжина подрібнення
Мала довжина подрібнення полегшує доступ молочнокислим бактеріям до рослинного цукру і трамбування силосу. Повітря з силосу легше випрессовивается. Довжина різання трави повинна бути 6 – 8 см, при відносно сухих умовах 4 см краще, щоб гарантувати достатню ущільнення.

Внесення силосних інокулянтів
Тільки відповідна дозирующая техніка гарантує ефективне внесення силосу засобів прямо в навантажувач або в силосоуборочний комбайн. Норми витрати Ви знайдете в вказівках по кожному продукту.

Ворошіння і валкування
Переміщення скошеної трави необхідно скоротити до мінімуму, щоб запобігти втрати від обрушення. Зубці ворушарки повинні бути правильно відрегульовані, щоб вони не надто сильно дряпали дернину і не піднімали високо грунт або відмерлий рослинний матеріал, які пізніше можуть потрапити в силос. Валкообразованіе повинно проводитися безпосередньо перед подрібненням / силосування.

Закладка силосу
Силос повинен бути закладений так, щоб у зимові місяці була гарантована достатня подача 1,5 м на тиждень (для літніх місяців потрібно подача до 3 м на тиждень). Тому в сумнівних випадках силос краще закладати більш довгим, ніж широким. Або наповнюють два силосу.
Площа перерізу силосу повинна лежати проти напрямку вітру. Таким чином, зменшується надування плівки вітром, через що в силос може потрапити занадто багато повітря, що сприяє переброджування (дивіться вище).

Закладка силосу / Трамбування
Щоб молочнокисле бродіння почалося як можна швидше, силосну споруду необхідно заповнити по можливості швидко. Важливо рівномірно заповнити силос і добре ущільнити силосується масу, щоб видавити атмосферний кисень з силосу. Чи не навантажувач або подрібнювач, а трамбують трактор повинен визначати швидкість заповнення силосу. Якщо трактор-трамбувальник відносно легкий, він повинен бути оснащений вузькими шинами і їздити повільно, щоб підвищити тиск на одиницю площі і збільшити тривалість тиску.
У будь-якому випадку розмір трактора-трамбувальника повинен підходити ланцюга силосування, щоб гарантувати безперервну і безперешкодну роботу.
Силосування повинно проводитися безперервно і ретельно, по можливості необхідно запобігти силосування через кілька днів.

Накриття силосу
Після трамбування силос повинен бути відразу ж герметично закритий. Для цього силос покривається підходящої плівкою, яка навантажується по всій площі, наприклад, шинами, мішками з піском або грунтом. Необхідно попередити пошкодження плівки, щоб зменшити приплив повітря. При виборі плівки для силосування варто звернути увагу на її ультрафіолетову стабільність. У силосних траншеях кромочная плівка повинна натягатися між стіною силосу і силосом. Додаткове використання тонкої, натягнутою знизу плівки виправдовує себе і має стати стандартом.
Плівка необхідна, щоб відокремити опади з силосу. Сітчастої плівкою в якості покриття для захисту її від пошкоджень, наприклад, дрібними тваринами закінчують покриття силосу.